Monceau-lès-Leups

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monceau-lès-Leups
Komunë
noform
Pamje nga Monceau-lès-Leups
Vendndodhja
Monceau-lès-Leups is located in Franca
Monceau-lès-Leups
Monceau-lès-Leups
49°40′15″V 3°29′30″L / 49.670833333333°V 3.4916666666667°L / 49.670833333333; 3.4916666666667Koordinatat: 49°40′15″V 3°29′30″L / 49.670833333333°V 3.4916666666667°L / 49.670833333333; 3.4916666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.3 km2
Popullsia 468 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02492


Monceau-lès-Leups është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monceau-lès-Leups ka një popullsi prej 468 banorë dhe sipërfaqe 13.3 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monceau-lès-Leups – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale