Mondragón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mondragón
The town centre of Mondragón.
The town centre of Mondragón.
Stema zyrtare e Mondragón
Popullsia
 • Gjithsej22.027INE
Faqja zyrtarewww.arrasate-mondragon.org

Mondragón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debagoiena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Mondragón ka 22,027INE banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]