Monforte de Lemos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monforte de Lemos
Komunë
noform
Sight of Monforte from the Cabe river, with the castle of San Vicente on top
Stema_figura
Vendndodhja
Monforte de Lemos is located in Spanjë
Monforte de Lemos
Monforte de Lemos

Koordinatat: 42°30′59″V 7°30′58″P / 42.51639°V 7.51611°P / 42.51639; -7.51611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Terra de Lemos
Kryetari i Bashkisë Severino Rodríguez Díaz (2007)
Partia BNG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 199.5 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 19486 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Monfortino, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27400
Koordinatat 42° 30′ 59″ Veri

7° 30′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodemonforte.com


Monforte de Lemos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra de Lemos, të provincës Lugo, në Galicia. Monforte de Lemos ka 19486 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 199.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]