Monforte de Moyuela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monforte de Moyuela
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Monforte de Moyuela.svg
Vendndodhja
Monforte de Moyuela is located in Spanjë
Monforte de Moyuela
Monforte de Moyuela

Koordinatat: 41°3′V 1°1′P / 41.050°V 1.017°P / 41.050; -1.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Jiloca
Kryetari i Bashkisë Paula Delmás Biel (2019)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.74 km2
Lartësia 1008 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Monfortino Stampa:Es
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44493
Prefiksi (+34) 978 73...
Faqja Zyrtare www.monfortedemoyuela.es


Monforte de Moyuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Jiloca Qarku Jiloca, të provincës Teruel, në Aragon. Monforte de Moyuela ka 84 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]