Mont-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Notre-Dame
Vendndodhja
Mont-Notre-Dame is located in Franca
Mont-Notre-Dame
Mont-Notre-Dame
49°17′37″V 3°35′01″L / 49.293611111111°V 3.5836111111111°L / 49.293611111111; 3.5836111111111Koordinatat: 49°17′37″V 3°35′01″L / 49.293611111111°V 3.5836111111111°L / 49.293611111111; 3.5836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Popullsia 736 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02520


Mont-Notre-Dame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mont-Notre-Dame ka një popullsi prej 736 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Notre-Dame – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale