Montclar, Berguedà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montclar
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Montclar.svg
Vendndodhja
Montclar is located in Spanjë
Montclar
Montclar

Koordinatat: 42°1′13″V 1°45′54″L / 42.02028°V 1.76500°L / 42.02028; 1.76500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Vilar i Tristany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.89 km2
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montclarenc, montclarenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 13″ Veri

1° 45′ 54″ Lindje

Montclar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montclar ka 112 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]