Montclus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montclus
Komunë
noform
Pamje nga Montclus
Stema_figura
Vendndodhja
Montclus is located in Franca
Montclus
Montclus
44°24′54″V 5°40′57″L / 44.415°V 5.6825°L / 44.415; 5.6825Koordinatat: 44°24′54″V 5°40′57″L / 44.415°V 5.6825°L / 44.415; 5.6825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.25 km2
Popullsia 58 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05081


Montclus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montclus ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 21.25 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montclus (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale