Montgardin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgardin
Komunë
noform
Pamje nga Montgardin
Stema_figura
Vendndodhja
Montgardin is located in Franca
Montgardin
Montgardin
44°33′01″V 6°14′23″L / 44.550277777778°V 6.2397222222222°L / 44.550277777778; 6.2397222222222Koordinatat: 44°33′01″V 6°14′23″L / 44.550277777778°V 6.2397222222222°L / 44.550277777778; 6.2397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.32 km2
Popullsia 459 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05230
INSEE 05084
Faqja Zyrtare http://montgardin.valleedelavance.com


Montgardin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montgardin ka një popullsi prej 459 banorë dhe sipërfaqe 15.32 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montgardin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale