Montgenèvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgenèvre
Komunë
noform
Pamje nga Montgenèvre
Stema_figura
Vendndodhja
Montgenèvre is located in Franca
Montgenèvre
Montgenèvre
44°55′51″V 6°43′16″L / 44.930833333333°V 6.7211111111111°L / 44.930833333333; 6.7211111111111Koordinatat: 44°55′51″V 6°43′16″L / 44.930833333333°V 6.7211111111111°L / 44.930833333333; 6.7211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.07 km2
Lartësia 1860 m (m.n.d.)
Popullsia 530 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05085
Faqja Zyrtare http://www.montgenevre.com


Montgenèvre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montgenèvre ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 40.07 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montgenèvre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale