Montigny-lès-Condé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-lès-Condé
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-lès-Condé
Vendndodhja
Montigny-lès-Condé is located in Franca
Montigny-lès-Condé
Montigny-lès-Condé
48°59′10″V 3°34′02″L / 48.986111111111°V 3.5672222222222°L / 48.986111111111; 3.5672222222222Koordinatat: 48°59′10″V 3°34′02″L / 48.986111111111°V 3.5672222222222°L / 48.986111111111; 3.5672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 69 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02515


Montigny-lès-Condé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montigny-lès-Condé ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-lès-Condé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale