Montizón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montizón
Qytet
Vendndodhja
Montizón is located in Spanjë
Montizón
Montizón

Koordinatat: 38°20′V 3°6′P / 38.333°V 3.100°P / 38.333; -3.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Condado de Jaén
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 211 km2
Lartësia 643 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Montizón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Condado de Jaén, të provincës Jaén, në Andalusia. Montizón ka 1797 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 211 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]