Montmaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmaur
Komunë
noform
Pamje nga Montmaur
Stema_figura
Vendndodhja
Montmaur is located in Franca
Montmaur
Montmaur
44°34′16″V 5°52′27″L / 44.571111111111°V 5.8741666666667°L / 44.571111111111; 5.8741666666667Koordinatat: 44°34′16″V 5°52′27″L / 44.571111111111°V 5.8741666666667°L / 44.571111111111; 5.8741666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.77 km2
Popullsia 522 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05087


Montmaur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montmaur ka një popullsi prej 522 banorë dhe sipërfaqe 48.77 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montmaur (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale