Montornès de Segarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montornès de Segarra
Komunë
noform
Vendndodhja
Montornès de Segarra is located in Spanjë
Montornès de Segarra
Montornès de Segarra

Koordinatat: 41°36′10″V 1°13′54″L / 41.60278°V 1.23167°L / 41.60278; 1.23167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Kryetari i Bashkisë Marta Huguet i Mas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 10″ Veri

1° 13′ 54″ Lindje

Montornès de Segarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Montornès de Segarra ka 104 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]