Montoro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montoro
Komunë
noform
Vendndodhja
Montoro is located in Spanjë
Montoro
Montoro

Koordinatat: 38°2′V 4°22′P / 38.033°V 4.367°P / 38.033; -4.367

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Alto Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Antonio Sánchez Villaverde (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 586.12 km2
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 9915 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montoreños/as
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.montoro.es


Montoro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalquivir, të provincës Córdoba, në Andalusia. Montoro ka 9915 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 586.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]