Montréal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montréal
Komunë
noform
Pamje nga Montréal
Stema_figura
Vendndodhja
Montréal is located in Franca
Montréal
Montréal
44°31′43″V 4°17′34″L / 44.528611111111°V 4.2927777777778°L / 44.528611111111; 4.2927777777778Koordinatat: 44°31′43″V 4°17′34″L / 44.528611111111°V 4.2927777777778°L / 44.528611111111; 4.2927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.15 km2
Popullsia 574 banorë
Dendësia 93 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07162


Montréal është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montréal ka një popullsi prej 574 banorë dhe sipërfaqe 6.15 km², me një dendësi prej 93 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montréal (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale