Montréal-la-Cluse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montréal-la-Cluse
Komunë
noform
Pamje nga Montréal-la-Cluse
Stema_figura
Vendndodhja
Montréal-la-Cluse is located in Franca
Montréal-la-Cluse
Montréal-la-Cluse
46°11′12″V 5°34′15″L / 46.186666666667°V 5.5708333333333°L / 46.186666666667; 5.5708333333333Koordinatat: 46°11′12″V 5°34′15″L / 46.186666666667°V 5.5708333333333°L / 46.186666666667; 5.5708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Popullsia 3410 banorë
Dendësia 266 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01460
INSEE 01265


Montréal-la-Cluse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Montréal-la-Cluse ka një popullsi prej 3410 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km², me një dendësi prej 266 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]