Montreuil-aux-Lions

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montreuil-aux-Lions
Komunë
noform
Pamje nga Montreuil-aux-Lions
Vendndodhja
Montreuil-aux-Lions is located in Franca
Montreuil-aux-Lions
Montreuil-aux-Lions
49°01′17″V 3°11′44″L / 49.021388888889°V 3.1955555555556°L / 49.021388888889; 3.1955555555556Koordinatat: 49°01′17″V 3°11′44″L / 49.021388888889°V 3.1955555555556°L / 49.021388888889; 3.1955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.99 km2
Popullsia 1384 banorë
Dendësia 107 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02521


Montreuil-aux-Lions është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montreuil-aux-Lions ka një popullsi prej 1384 banorë dhe sipërfaqe 12.99 km², me një dendësi prej 107 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montreuil-aux-Lions – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale