Montselgues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montselgues
Komunë
noform
Pamje nga Montselgues
Vendndodhja
Montselgues is located in Franca
Montselgues
Montselgues
44°31′24″V 4°00′18″L / 44.523333333333°V 4.005°L / 44.523333333333; 4.005Koordinatat: 44°31′24″V 4°00′18″L / 44.523333333333°V 4.005°L / 44.523333333333; 4.005
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.87 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07163


Montselgues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montselgues ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 35.87 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montselgues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale