Moral de Calatrava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moral de Calatrava
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Moral de Calatrava is located in Spanjë
Moral de Calatrava
Moral de Calatrava

Koordinatat: 38°52′59″V 3°43′0″P / 38.88306°V 3.71667°P / 38.88306; -3.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Manuel Torres Estornell(2011)
Partia People's Party
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 671 m (m.n.d.)
Popullsia 5701 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Moraleño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13350
Koordinatat 38° 52′ 59″ Veri

3° 43′ 0″ Perëndim


Moral de Calatrava është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Moral de Calatrava ka 5701 banorë (2010).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]