Morgny-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morgny-en-Thiérache
Komunë
noform
Pamje nga Morgny-en-Thiérache
Vendndodhja
Morgny-en-Thiérache is located in Franca
Morgny-en-Thiérache
Morgny-en-Thiérache
49°45′34″V 4°04′40″L / 49.759444444444°V 4.0777777777778°L / 49.759444444444; 4.0777777777778Koordinatat: 49°45′34″V 4°04′40″L / 49.759444444444°V 4.0777777777778°L / 49.759444444444; 4.0777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.99 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02526


Morgny-en-Thiérache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Morgny-en-Thiérache ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 6.99 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Morgny-en-Thiérache – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale