Moros, Zaragoza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moros
Komunë
noform
Pamje e Moros
Vendndodhja
Moros is located in Spanjë
Moros
Moros

Koordinatat: 41°24′0″V 1°49′0″P / 41.40000°V 1.81667°P / 41.40000; -1.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Comunidad de Calatayud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.5 km2
Lartësia 791 m (m.n.d.)
Popullsia 406 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50215
Koordinatat 41° 24′ 0″ Veri

1° 49′ 0″ Perëndim

Moros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comunidad de Calatayud, të provincës Zaragoza, në Aragon. Moros, Zaragoza ka 406 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]