Mortefontaine, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mortefontaine
Komunë
noform
Pamje nga Mortefontaine
Vendndodhja
Mortefontaine is located in Franca
Mortefontaine
Mortefontaine
49°19′54″V 3°04′34″L / 49.331666666667°V 3.0761111111111°L / 49.331666666667; 3.0761111111111Koordinatat: 49°19′54″V 3°04′34″L / 49.331666666667°V 3.0761111111111°L / 49.331666666667; 3.0761111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.9 km2
Popullsia 247 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02528


Mortefontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mortefontaine ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 11.9 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mortefontaine (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale