Mrkonjiq Grad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mrkonjiq Grad (Qyteti Mrkonjiq) (emri i vjetër: Varcar Vakuf), vendbanim dhe qendër komune në pjesën perëndimore të Bosnjës dhe Hercegovinës.[1] Kjo komunë shtrihet në rreth 675 km2[2] në rreth 600 metra lartësi mbidetare me rreth 18.200 banorë.

Xhamia Hamidija në Mrkonjiq Grad

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Općina Mrkonjić Grad". nasbih.com. Marrë më 18 shtator 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "www.mrkonjic-grad.rs.ba". Arkivuar nga origjinali më 2 prill 2008. Marrë më 18 korrik 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]