Mrkonjiq Grad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Mrkonjiq Grad (Qyteti Mrkonjiq) (emri i vjetër: Varcar Vakuf), vendbanim dhe qendër komune në pjesën perëndimore të Bosnjës dhe Hercegovinës.[1] Kjo komunë shtrihet në rreth 675 km2[2] në rreth 600 metra lartësi mbidetare me rreth 18.200 banorë.

Xhamia Hamidija në Mrkonjiq Grad

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Općina Mrkonjić Grad. nasbih.com. Vizituar në 18. 9. 2015.
  2. ^ www.mrkonjic-grad.rs.ba

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]