Muhamed el Gadafi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Muhamed el Gadafi (arab. محمد القذافي; I lindur në vitin 1970) ëshët djali më I vjetër I liderit të Libisëje Moamera el Gadafit. Gjindet në kreun e Komiteit Olimpik të Libisë Gjithashtu kryetar i General Posts and Telecommunications Company e cila përfshinë shërbimet telefonike, postare dhe satelitore në Libi. Kompania është provajderi kryesor i internetit në Libi.

shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]