Muhos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muhos
Muhoksen kunta
Komunë
noform
Muhos Church, built in 1634, is the oldest wooden church in Finland still in year-round use.
Stema_figura
Vendndodhja
Muhos is located in Finlanda
Muhos
Muhos
Vendndodhja e Muhos në Finlandë

Koordinatat: 64°48′V 26°0′L / 64.800°V 26.000°L / 64.800; 26.000

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Veriore
Provinca Provinca Oulu
Kryetari i komunës Jukka Syvävirta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 797,39[1] km2
Popullsia 9023[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.muhos.fi


Muhos (finlandisht: Muhoksen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 9 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]