Mulliri muze i Frrok Dokiqit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mulliri muze i Frrok Dokiqit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Letnicë, Viti, Kosovë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2696

Mulliri muze i Frrok Dokiqit është një monument i trashëgimisë kulturore në Letnicë, Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]