Muntanyola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muntanyola
Komunë
noform
Muntanyola town hall
Vendndodhja
Muntanyola is located in Spanjë
Muntanyola
Muntanyola

Koordinatat: 41°52′49″V 2°10′47″L / 41.88028°V 2.17972°L / 41.88028; 2.17972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Ramon Llorà i Almeda
Partia Convergència i Unió (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.3 km2
Lartësia 807 m (m.n.d.)
Popullsia 568 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81290
Koordinatat 41° 52′ 49″ Veri

2° 10′ 47″ Lindje


Muntanyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Muntanyola ka 568 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]