Mura, Barcelonë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mura
Komunë
noform
Kisha Saint Martin
Vendndodhja
Mura is located in Spanjë
Mura
Mura

Koordinatat: 41°42′V 1°59′L / 41.700°V 1.983°L / 41.700; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.78 km2
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Mura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mura ka 230 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]