Murat, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Murat, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Murat, Cantal shiko Murat, Cantal.


Murat
Komunë
noform
Pamje nga Murat
Vendndodhja
Murat is located in Franca
Murat
Murat
46°24′09″V 2°54′40″L / 46.4025°V 2.9111111111111°L / 46.4025; 2.9111111111111Koordinatat: 46°24′09″V 2°54′40″L / 46.4025°V 2.9111111111111°L / 46.4025; 2.9111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.07 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03191


Murat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Murat ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 20.07 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Murat (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale