Muzeu Bait Al-Othman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bait Al-Othman është muze historik në Kuvajt, ndodhet në Hawalli.[1][2] inauguruar nga Emiri i Kuvajtit Sabah El-Ahmed El-Xhaber El-Sabah dhe princi i tij Nauaf El-Ahmed El-Xhaber El-Sabah në prill 2013, muzeu dedikohet historisë dhe kulturës së Kuvajtit prej epokës para naftës deri më sot. Muzeu u ndërtua në vitin 1940.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bait Al Outhman Museum (Hawalli, Kuwait): Top Tips Before You Go (with Photos) - TripAdvisor". www.tripadvisor.com. Marrë më 2017-09-22. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Hawalli 2017: Best of Hawalli, Kuwait Tourism - TripAdvisor". www.tripadvisor.com. Marrë më 2017-09-22. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]