Jump to content

Muzeu Tokat e Biblës

Coordinates: 31°46′30″N 35°12′09″E / 31.7749°N 35.2025°E / 31.7749; 35.2025
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

31°46′30″N 35°12′09″E / 31.7749°N 35.2025°E / 31.7749; 35.2025


Bibla Lands Muzeu (מוזיאון ארצות המקרא ירושלים - Muzeon Artzot HaMikra) është një muze dedikuar për vendet e lashta dhe kulturat në Biblës hebraike. Muzeu është vendosur në Jerusalem, tjetër për Muzeu i Izraelit.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Bible Lands Museum Jerusalem – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale