Muzhakati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muzhakat
Μουζακέικα
Fshat
Vendndodhja
Muzhakat is located in Greqia
Muzhakat
Muzhakat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Prevezës
Komuna e Pargës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 16′ 30″ Veri

20° 35′ 55″ Lindje

Popullsia 308 banorë

Muzhakat (greqisht: Μουζακέικα/Mouzakéïka) është fshat në qarkun i Prevezës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μουζακάτιον/Mouzakátion.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]