Mynämäki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mynämäki
Mynämäen kunta
Komunë
noform
Kisha në Mynämäki
Stema_figura
Vendndodhja
Mynämäki is located in Finlanda
Mynämäki
Mynämäki
Vendndodhja e Mynämäki në Finlandë

Koordinatat: 60°41′V 21°59′L / 60.683°V 21.983°L / 60.683; 21.983

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Seija Österberg
Të dhëna të tjera
Themelimi 2007
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.mynamaki.fi

Mynämäki (finlandisht: Mynämäen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]