Néstor Gorosito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Néstor Gorosito
Të dhënat personale
Emri i plotëNéstor Gorosito
Data e lindjes (1964-05-14) 14 Maj, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesSan Fernando, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1988River Plate
1988-1989San Lorenzo Almagro
1990-1991Swarovski Tirol
1992-1993San Lorenzo Almagro
1994-1995Universidad Católica
1996Yokohama Marinos
1996-1999San Lorenzo Almagro
1999-2000Universidad Católica
Ekipi kombëtar
1989–1997Argjentina19(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Néstor Gorosito (lindur më 14 Maj 1964) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1989 5 0
1990 2 0
1991 0 0
1992 2 0
1993 8 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 2 1
Gjithsej 19 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]