Nabërgjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nabërgjan
Kelmend
Fshat
Vendndodhja
Nabërgjan is located in Kosova
Nabërgjan
Nabërgjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 19″ Veri

20° 23′ 31″ Lindje

Nabërgjan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kelmend.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]