Nades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nades
Komunë
Vendndodhja
Nades is located in Franca
Nades
Nades
46°09′33″V 2°58′05″L / 46.159166666667°V 2.9680555555556°L / 46.159166666667; 2.9680555555556Koordinatat: 46°09′33″V 2°58′05″L / 46.159166666667°V 2.9680555555556°L / 46.159166666667; 2.9680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.49 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03192


Nades është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Nades ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 8.49 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nades – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale