Nadia Hasnaoui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nadia Hasnaoui
Nadia Hasnaoui.jpg
Nadia Hasnaoui
Lindi më (1963-06-10) 10 Qershor, 1963 (58 vjeç)
Kombësia Norvegjeze
Profesioni Gazetare

Nadia Hasnaoui (u lind më 10 qershor, 1963) është gazetare nga Norvegjia. Nadia ka udhëhequr shumë TV show, gjithashtu edhe festivale ndërkombëtare Norvegjeze, dhe internacionale, si MGP junior, Festivali Evropian i Këngës për Fëmijë, (2004), gjithashtu prezantoi Festivalin Evropian të Këngës 2010 që u mbajt në Oslo bashkë me Haddy Jatou N'jie dhe Erik Solbakken. [1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]