Nagaland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Nagaland në Indi

Tamil Nadu është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 2 milion. Kryeqyteti i shtetit është Kohima, kurse qyteti me i madh sipas popullësisë është Dimapur.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Nagaland". Arkivuar nga origjinali më 17 qershor 2010. Marrë më 22 dhjetor 2012. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)