Namurra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Namurrë
Αλαλκομεναί
Fshat
Vendndodhja
Namurrë is located in Greqia
Namurrë
Namurrë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Livadhi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 24′ 35″ Veri

22° 59′ 8″ Lindje

Popullsia 83 banorë (2011)

Namurrë[1] (greqisht: Αλαλκομεναί/Alalkomenaí) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μαμούρα/Mamoúra.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 34.
  2. ^ Πανδέκτης: Mamoúra - Alalkomenaí