Naoki Sakai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoki Sakai
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoki Sakai
Data e lindjes (1975-08-02) 2 Gusht, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2001Kashiwa Reysol
2002–2003Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
1996Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoki Sakai (lindur më 2 Gusht 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]