Naoko Kawakami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naoko Kawakami
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoko Kawakami
Data e lindjes (1977-11-16) 16 Nëntor, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–2004Tasaki Perule FC176+(22+)
2005–2006Nippon TV Beleza38(2)
Ekipi kombëtar
2001–2005Japonia48(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naoko Kawakami (川上 直子 Kawakami Naoko?, lindur më 16 Nëntor 1977) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 48 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 10 0
2002 10 0
2003 14 0
2004 10 0
2005 4 0
Gjithsej 48 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]