Naser Osmani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Naser Osmani ishte deputet me Grupin Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës. Ka lindur 04.05.1962 në Magurë. Si ekonomist me profesion, Osmani ka ushtruar edhe funksione të tjera të larta politike dhe institucionale. [1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.kuvendikosoves.org/?cid=2,102,421