Natë pa hënë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Natë pa hënë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Natë pa hënë
Origjinali Natë pa hënë
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi Nata pa hënë është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 2001. Regjia: Artan Minarolli, Skenari: Artan Minarolli, Producent: Artan Minarolli , Muzika: Baptiste Bouquin.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e Rudinës e cila ashtu si shumë të tjerë bashkë me gjyshin braktis fshatin e lindjes për të emigruar drejt perëndimit. Filmi është i ndërtuar në dy plane një plan ka të bëjë me të kaluarën gjatë diktaturës komuniste dhe plani tjetër zhvillohet në ditët tona duke bërë një lidhje për të mos ndarë të tashmen nga e kaluara.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]