Jump to content

Nata (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nata (film)
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Nata (film)
Origjinali Nata (film)
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Ilir Bezhani
Agron Bimi
Anila Bisha
Birce Hasko
Aktorët tjerë
Mirush Kabashi
Tinka Kurti
Marieta Ljarja
Mehdi Malkaj

Filmi "Nata" prodhim i vitit 1996. Regjia : Esat Musliu, Skenari : Roland Gjoza, Producent : Albafilm Studio, Vardar Film , Muzika : Haig Zacharian.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Apokalipsi kishte ndodhur por njerëzit s’kishin ndryshuar. O Zot! Njerëzit nuk pyesin më për Apokalipsin. Ata sërish do të dehen do të rrihen e do të vriten do të vjedhin dhe do të kurvërojnë. Fara njerëzore është prishur. Po përderisa ekziston fëmija parajsa tokësore nuk është vetëm shpresë.

Interpretojnë:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]