Jump to content

Natalia Vodianova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Natalia Vodianova
U lind në28 shkurt 1982
TitulliNatalja Wodianowa, 2019

Natalja Mihajlovna Wodianowa (Наталья Михайловна Водянова, lindur 28 shkurt 1982Gorky.) - është modele dhe aktore Ruse.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Natalia Vodianova u lind në qytetin rus të Gorky (tani Nizhny Novgorod), kanë jetuar në kushte shumë të mira me nënën dhe motrën e saj. Në moshën 11 vajza filloi për të ndihmuar nënën e saj në shitjen e frutave dhe perimeve në një qoshk të tregut, shpesh duke e lënë klasat shkollore. Në këtë mënyrë ata mund të ofrojnë kujdesin e Wodianowej motër më të rinj, që vuajnë nga paralizë cerebrale.

Natalia u regjistrua në shkollën e modelimit sapokrijuar, ku ajo mësoi etiketë. Në hedhjes agjent u vuri të Paris dhe të cilët ofruan për të ndihmuar karrierën e saj. Kushti ishte që të jetë një shkencë English në tre muaj. Së shpejti, një 17-vjeçar shkoi në Paris, ku ai u bë i interesuar në agjenci Natalja Viva.

Gucci Wodianową punësuar për të reklamuar parfum dhe pas Calvin Klein ofruar një pjesë në prezantimin e mbledhjes Pranvera saj. Ai është gjithashtu një fytyrë e njohur në L'Oreal. Fytyra e saj është bërë i njohur, dhe madje edhe ajo u shfaq në Roman filmit Coppola-së "CQ". Aktualisht, Natalie është një nga supermodels më të famshme, dhe mediat duan atë si një imazh të vërtetë dhe historinë e saj frymëzues.

2009, ajo u zgjodh së bashku me prezantuesin televizive Andrey Malakhov për të udhëhequr gjysmë-finale e konkursit Eurovision Song Contest, i cili u zhvillua në Moskë.

Jeta Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

22 dhjetor 2001 lindi një djalë, i cili iu quajt Aleksandrër Lucas. Më 1 shtator 2002 Natalja u martua me babanë e fëmijës së saj, British manjati i pasurive të patundshme - Justin Portman. Ceremonia e dasmës u mbajt në St Petersburg. Gjatë ceremonisë, një model i veshur me një fustan të projektit Ford Tom. Kur ajo lindi një djalë, pozita e saj në Bota modës duket të jetë kërcënuar. Megjithatë, këto ngjarje nuk e ka penguar nga Natalia vazhduar karrierën dhe ende ajo ka marrë pjesë në demonstratat Moda. Fëmija i saj i dytë, vajza Neva (emrin Ruse lumit Neva) u lind në 24 mars 2006. Me vajzën e saj Natalia paraqitur për revistën Vogue. Fëmija i tretë i Natalia, Viktor djalë, lindi shtator 13, 2007. Pas lindjes së djalit të saj u kthye në shesh stërvitjeje për kuajt Natalia tetor 2. Çifti përfunduan ndarjen e marrëdhënie në 2011 vit. Aktualisht modeli takohet me Antoine Arnault, biri i Bernard Arnault, kreu i markës luksoze komunikim Louis Vuitton.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]