Ndërmeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndërmen
Дрмени
Fshat
noform
Vendndodhja
Ndërmen is located in Maqedonia e Veriut
Ndërmen
Ndërmen
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 842 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 1′ 59″ Veri

21° 0′ 0″ Lindje

Popullsia 416 banorë (2002)

Ndërmen, (maqedonisht: Дрмени/Drmeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 416 banorë nga të cilët 404 ishin Maqedonas dhe 12 Turq.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]