Negotina (qytet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negotina (qytet)
Qytet
noform
Stema_figuraFlag of Negotino Municipality.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardari
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 19 212 banorë
Dendësia 145 banorë/km2

Negotina është qytet në Maqedoninë e Veriut.

Gjeografia

Demografia

Ekonomia

Kultura

Historia

Shih edheLidhje të jashtme