Nenad Gjorgjeviç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nenad Đorđević
Të dhënat personale
Emri i plotëNenad Đorđević
Data e lindjes (1979-08-07) 7 Gusht, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesParaćin, Serbia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-1999Jedinstvo Paraćin
1999-2003Obilić
2003-2007Partizan
2007JEF United Chiba
2008-2010Partizan
2010-2012Krylia Sovetov
2012-Kalmar
Ekipi kombëtar
2002–2006Flag of Serbia.svg Serbia17(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nenad Đorđević (lindur më 7 Gusht 1979) është një futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Serbia.svg Serbia
Vite Ndeshje Gola
2002 2 0
2003 6 0
2004 3 0
2005 3 1
2006 3 0
Gjithsej 17 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]