Neuve-Maison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuve-Maison
Komunë
noform
Pamje nga Neuve-Maison
Vendndodhja
Neuve-Maison is located in Franca
Neuve-Maison
Neuve-Maison
49°55′49″V 4°01′57″L / 49.930277777778°V 4.0325°L / 49.930277777778; 4.0325Koordinatat: 49°55′49″V 4°01′57″L / 49.930277777778°V 4.0325°L / 49.930277777778; 4.0325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.42 km2
Popullsia 589 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02544


Neuve-Maison është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Neuve-Maison ka një popullsi prej 589 banorë dhe sipërfaqe 8.42 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuve-Maison – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale