Neuvizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuvizy
Komunë
noform
Pamje nga Neuvizy
Vendndodhja
Neuvizy is located in Franca
Neuvizy
Neuvizy
49°37′41″V 4°31′58″L / 49.628055555556°V 4.5327777777778°L / 49.628055555556; 4.5327777777778Koordinatat: 49°37′41″V 4°31′58″L / 49.628055555556°V 4.5327777777778°L / 49.628055555556; 4.5327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.62 km2
Popullsia 121 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08324


Neuvizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neuvizy ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 8.62 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuvizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale